ikona zegar

Godziny pracy

Pon-pt od 8.00 do 16.00

ikona lokalizacja

Adres

Rzewnie 19, 06-225 Rzewnie

ikona email

Email

sekretariat@ugrzewnie.pl

ikona telefon

Telefon

(29) 761-34-09

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Konkurs Kulinarny „Bitwa Regionów”

Konkurs

Udostępnij

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa organizuje w tym roku 6 edycję konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który jest dedykowany Kołom Gospodyń Wiejskich.
Zaczynamy przyjmowanie zgłoszeń do pierwszego etapu w województwie mazowieckim. Po roku przerwy spowodowanej pandemią zapraszamy do rywalizacji w nowej formule: jury będzie oceniać pomysł na potrawę regionalną oraz jej prezentację w formie krótkiego filmu wideo.


Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. W ubiegłych latach „Bitwa Regionów” cieszyła się ogromną popularnością. W piątej edycji w 2019 r. wzięło udział prawie 800 KGW. Najlepsze danie – nadzianą roladę z kaczki w towarzystwie gołąbków z modrej kapusty – przygotowała drużyna z Gorzykowa w woj. wielkopolskim.
Liczymy na rekordową frekwencję w wydarzeniu będącym prezentacją różnorodności kulinarnych tradycji regionów Polski. Który zespół stanie na podium, przekonamy się podczas wielkiego finału już jesienią. W tym roku pula nagród wyniesie ponad 35 tys. zł.
W związku z powyższym *Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Warszawie *serdecznie zaprasza do rozpowszechniania informacji nt. konkursu poprzez m.in. zamieszczenie plakatów o konkursie w swoich siedzibach oraz stronach internetowych. Plakat znajdziecie Państwo w załączniku.
Pragniemy, aby jak najwięcej KGW z woj. mazowieckiego miało wiedzę o tym wydarzeniu.
Więcej szczegółów oraz regulamin dostępny na www.bitwaregionow.ploraz profilu Polska smakuje na Facebooku jak i na Facebooku Oddziału Terenowego KOWR w Warszawie.