ikona zegar

Godziny pracy

Pon-pt od 8.00 do 16.00

ikona lokalizacja

Adres

Rzewnie 19, 06-225 Rzewnie

ikona email

Email

sekretariat@ugrzewnie.pl

ikona telefon

Telefon

(29) 761-34-09

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Nowe przedszkole i stołówka szkolna w gminie Rzewnie dzięki wsparciu samorządu Mazowsza

Przedszkole Rzewnie

Udostępnij

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Ponad 2 mln zł przekazane przez samorząd województwa gminie Rzewnie, pomogły w budowie nowoczesnego przedszkola.

Korzystać z niego będzie setka dzieci. Dodatkowo przy szkole podstawowej zacznie działać kuchnia i stołówka. W uroczystym otwarciu wzięli udział: wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak.

Na budowę przedszkola oraz modernizację szkoły podstawowej samorząd Mazowsza przekazał w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego w sumie ponad 2 mln zł.

Jak zauważa wicemarszałek Wiesław Raboszuk, ten program wspiera rozwój mazowieckich gmin i powiatów.

– Wspieramy mazowieckie gminy, powiaty i dzielnice, ale to przede wszystkim pomoc dla naszych mieszkańców. Wiemy, że projekty które są dzięki temu realizowane są dla nich bardzo istotne, a także wpływają na jakość codziennego życia.

Nowe przedszkole

W nowej placówce będzie moga o bawić się i uczyć setka dzieci w czterech grupach wiekowych. Co ważne, obiekt spełnia najnowsze standardy związane z ekologią i dostępnością. Został wyposażony w urządzenia pozwalające na pozyskiwanie odnawialnych źródeł energii. Z budynku będą mogły także korzystać niepełnosprawne dzieci oraz ich rodzice. To ogromna zmiana, bo do tej pory oddziały przedszkolne mieściły się na piętrze Urzędu Gminy Rzewnie.

Wójt gminy Rzewnie Wiesław Chrzanowski podkreśla że udało się zbudować najnowocześniejszą placówkę w regionie, na którą od dawna czekali mieszkańcy gminy.

– Warunki w jakich do tej pory funkcjonowało przedszkole, nie sprzyjały prawidłowemu rozwojowi dzieci. Natomiast nowy obiekt, który został wybudowany między innymi dzięki wsparciu samorządu województwa, umożliwia swobodną naukę, zabawę oraz integrację społeczną uczniów – zauważa.

Kuchnia i stołówka dla uczniów i przedszkolaków

Nowa kuchnia i stołówka zapewni posiłki zarówno 250 uczniom w wieku szkolnym, jak i 120 przedszkolakom. Dzięki temu obie placówki nie będą musiały korzystać z usług zewnętrznych firm cateringowych.

Jak zaznacza radny województwa mazowieckiego i przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska Mirosław Augustyniak, dzięki nowej kuchni i stołówce, łatwiej będzie zadbać o żywienie dzieci.

– Każde dziecko powinno móc zjeść przynajmniej jeden ciepły posiłek dziennie. To absolutna konieczność, by mogło się efektywnie uczyć i rozwijać swoje talenty. Dlatego szkolna kuchnia ze stołówką, które od dziś będą działać w Rzewniu, będą miały ogromny wpływ na rozwój uczniów i przedszkolaków.

Koszt obu inwestycji to 3,4 mln zł, z czego 2 mln pochodzą z budżetu samorządu Mazowsza.