ikona zegar

Godziny pracy

Pon-pt od 8.00 do 16.00

ikona lokalizacja

Adres

Rzewnie 19, 06-225 Rzewnie

ikona email

Email

sekretariat@ugrzewnie.pl

ikona telefon

Telefon

(29) 761-34-09

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

OSiW OHP w Jaciążku – oferta rekrutacyjna

Udostępnij

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Szanowni Państwo,

naszym celem jest z odwagą spojrzeć w przyszłość, służyć wsparciem w rozwoju osobistym

i zawodowym, młodzieży zagubionej, mającą przejściowe problemy z nauką, chcącej ukończyć szkołę i zdobyć ciekawy zawód.

Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Jaciążku jest jednostką organizacyjną o charakterze opiekuńczo-wychowawczym podlegającą Mazowieckiej  Wojewódzkiej Komendzie Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie, zapewniającym całodobową opiekę wychowawczą. Pobyt w internacie, zakwaterowanie, wyżywienie, warsztaty praktycznej nauki zawodu i przyuczenia do zawodu oraz nauka w szkołach powołanych dla młodzieży przy Ośrodku jest całkowicie bezpłatna.

Młodzież pozostająca w Ośrodku pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, wychowawczej oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu ma możliwość przygotowania zawodowego w wybranym przez siebie zawodzie w warsztatach szkoleniowo-produkcyjnych znajdujących się na terenie naszej placówki.

Nasza jednostka oferuje zdobycie kwalifikacji w Szkole Branżowej I Stopnia  oraz przyuczeniem do zawodu w Szkole Podstawowej klasy VII i VIII w zawodach: Kucharz, Ślusarz, Stolarz i Fryzjer.

Dodatkowym atutem jest fakt, że każdy uczeń za swoja pracę w przyuczeniu do zawodu (Szkoła Podstawowa VII i VIII Klasa), lub praktycznej nauce zawodu (Szkoła Branżowa I stopnia) otrzymuje stosowne wynagrodzenie jako młodociany pracownik oraz korzysta z urlopu wypoczynkowego.

Zainteresowanych   przyjęciem do Ośrodka w Jaciążku i skorzystanie z oferty szkolnej oraz internatu informujemy o warunkach i kryteriach rekrutacyjnych oraz wymaganych dokumentach na stronie:

http://www.mazowiecka.ohp.pl/strona.php/214_rekrutacja.html?ulang=pl

Podczas pobytu w naszej placówce uczestnik w czasie wolnym od nauki ma możliwość brania udziału w różnego rodzaju imprezach kulturalno – sportowych, konkursach i wycieczkach. Dysponujemy pracownią komputerową, świetlicą, siłownią a także posiadamy rowery i kajaki. Nasi wychowawcy, instruktorzy i kadra pedagogiczna podejmuje z młodzieżą działania rozwijające zainteresowania a także kształtujące życiową samodzielność.

Wspólnie uczestniczymy w obchodach ważnych wydarzeń wyzwalając  u naszych wychowanków potrzebę rozwoju moralnego i etycznego. Ponadto oferujemy uczestnictwo w projektach edukacyjnych współfinansowanych przez Unię Europejską, wymianach międzynarodowych ERAZMUS+  i wszelkiego rodzaju bezpłatnych kursach doszkalających.

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Jaciążku położony jest w spokojnej, niedużej wiosce w bezpośredniej lokalizacji lasów, ścieżek rowerowych, rzeki,  infrastruktura placówki jest też w pełni przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Wszystkich zainteresowanych, zarówno młodzież jak i rodziców, prawnych  opiekunów zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wychowawczo-edukacyjnej.

Młodzież znajdująca się w sytuacji zagrożonych szans życiowych podczas pobytu w naszej placówce ma możliwość odzyskania równowagi społecznej oraz prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.

Z wyrazami szacunku

Kadra i Kierownik   7-02 OSiW Jaciążek

Bardzo prosimy o rozpowszechnianie informacji

7-02 Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Jaciążku                                                                              

tel.: 29 717-86-02

email: osiw@mazowiecka.ohp.pl