ikona zegar

Godziny pracy

Pon-pt od 8.00 do 16.00

ikona lokalizacja

Adres

Rzewnie 19, 06-225 Rzewnie

ikona email

Email

sekretariat@ugrzewnie.pl

ikona telefon

Telefon

(29) 761-34-09

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Remont Gminnej „Perełki”

Udostępnij

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

W Gminie Rzewnie prowadzone są pod nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków prace remontowe jedynego zabytku wpisanego do rejestru zabytków – Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Parafii Świętego Jacka. Do końca października 2021 r., w ramach kolejnego etapu prac konserwatorskich, planowane jest wykonanie m.in.:

– oczyszczenie i ponowne lakierowanie boazerii na słupach i ścianach,

– oczyszczenie podłogi i sufitów oraz ponowne lakierowanie,

– montaż witraży w dwóch ramach okiennych,

– wykonanie nowych, drewnianych drzwi do zakrystii;

– renowacja żyrandoli i kinkietów ściennych,

– montaż nowego, kolejnego, dużego żyrandola w nawie głównej.

W kolejnym, 2022 roku, prowadzona będzie dalsza konserwacja –  prezbiterium i ołtarza. Całość prac spowoduje, poza podniesieniem poziomu odświętnego wystroju, że Kościół parafialny Parafii pw. św. Jacka w Rzewniu będzie służył wiernym z Gminy Rzewnie i nie tylko, przez kolejne dziesięciolecia i może stanowić jedną z wizytówek ziemi rzewieńskiej.

Poniżej prezentujemy karty ewidencyjne wszystkich zabytków ujętych w gminnej ewidencji zabytków.

W Gminie Rzewnie prowadzone są pod nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków prace remontowe jedynego zabytku wpisanego do rejestru zabytków – Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Parafii Świętego Jacka. Do końca października 2021 r., w ramach kolejnego etapu prac konserwatorskich, planowane jest wykonanie m.in.:

– oczyszczenie i ponowne lakierowanie boazerii na słupach i ścianach,

– oczyszczenie podłogi i sufitów oraz ponowne lakierowanie,

– montaż witraży w dwóch ramach okiennych,

– wykonanie nowych, drewnianych drzwi do zakrystii;

– renowacja żyrandoli i kinkietów ściennych,

– montaż nowego, kolejnego, dużego żyrandola w nawie głównej.

W kolejnym, 2022 roku, prowadzona będzie dalsza konserwacja –  prezbiterium i ołtarza. Całość prac spowoduje, poza podniesieniem poziomu odświętnego wystroju, że Kościół parafialny Parafii pw. św. Jacka w Rzewniu będzie służył wiernym z Gminy Rzewnie i nie tylko, przez kolejne dziesięciolecia i może stanowić jedną z wizytówek ziemi rzewieńskiej.

Poniżej prezentujemy karty ewidencyjne wszystkich zabytków ujętych w gminnej ewidencji zabytków.