ikona zegar

Godziny pracy

Pon-pt od 8.00 do 16.00

ikona lokalizacja

Adres

Rzewnie 19, 06-225 Rzewnie

ikona email

Email

sekretariat@ugrzewnie.pl

ikona telefon

Telefon

(29) 761-34-09

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Budowa przeprawy mostowej przez rzekę Narew w m. Nowe Łachy gm. Rzewnie, powiat makowski z m. Nowy Lubiel gm. Rząśnik powiat wyszkowski.

Udostępnij

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

            W dniu 8 października 2023 r. odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy finansującej budowę przeprawy mostowej na rzece Narew przy udziale przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego: Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego Pana Wiesława Raboszuka, Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pana  Mirosława Augustyniaka, Dyrektora Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Pana Mariusza Popielarza, przedstawicieli powiatów wyszkowskiego i makowskiego: Starostę Wyszkowskiego Pana Wojciecha Kozona, Wicestarostę Wyszkowskiego  Pana Leszka Marszała, Starostę Makowskiego Pana Zbigniewa Deptułę, Wicestarostę Makowskiego Pana Dariusza Wierzbickiego wraz z członkami Zarządu, przedstawicieli Gmin Rząśnik i Rzewnie: Wójta Gminy Rząśnik Pana Pawła Kołodziejskiego, Zastępcę Wójta Pana Pawła Abramczyka oraz Wójta Gminy Rzewnie Pana Wiesława Chrzanowskiego. Obecnością swą zaszczycili zaproszeni goście: Burmistrz Wyszkowa Pan Grzegorz Nowosielski, Przewodniczący Rady Gminy Rząśnik Pan Grzegorz Gołębiewski wraz z radnymi i sołtysami, Przewodniczący Gminy Rzewnie Pan Krzysztof Napiórkowski wraz z radnymi i sołtysami, a także mieszkańcy okolicznych miejscowości.

          Most w Nowych Łachach i Nowym Lubielu to zdecydowanie jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji infrastrukturalnych w regionie. Będzie miał on bardzo duże znaczenie w układzie komunikacyjnym, gdzie zastąpi prom. Na ten ważny dzień długo czekaliśmy.

Już wcześniej podjęto niezbędne działania w celu realizacji i inwestycji. I tak:

W dniu 19 sierpnia 2020 r. pięć samorządów podpisało list intencyjny wyrażający poparcie dla budowy mostu przez rzekę Narew w m. Nowe Łachy i Nowy Lubiel.

Po podpisaniu listu wykonaliśmy szereg czynności formalno-prawnych zmierzających do uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji.

W czerwcu 2020 r. Gmina Rzewnie zawarła umowę na wykonanie opracowań środowiskowych w celu uzyskania decyzji środowiskowej oraz na opracowania koncepcji i wariantów przebiegu przedsięwzięcia inwestycji.

Po przeprowadzonej ocenie oddziaływania inwestycji na środowisko Wójt Gminy Rzewnie  25 lutego 2022 r. wydał decyzję   o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia budowy mostu.

W dniu 28 maja 2022r. w obecności partnerów  – przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego na czele z Marszałkiem Adamem Struzikiem, Starostów Powiatów Wyszkowskiego

i Makowskiego oraz Wójta Gminy Rząśnik – Gmina Rzewnie zawarła umowę z firmą YLE Sp. z o.o. na opracowanie projektu wielobranżowego inwestycji  p.n.: Opracowanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem decyzji ZRID dla inwestycji: Budowa przeprawy mostowej przez rzekę Narew w m. Nowe Łachy gm. Rzewnie, powiat makowski z m. Nowy Lubiel gm. Rząśnik powiat wyszkowski.

Do końca 2023r.  planowane jest uzyskanie prawnomocnego Zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Ogłoszenie przetargu na budowę przeprawy mostowej  zaplanowano wiosną 2024 r.

Realizacja i zakończenie budowy przewidziane jest w latach 2024-2027.